Vištienos šlaunelės su paprikomis ir pomidorais / Chicken thighs with peppers and tomatoes


Praėjusią savaitę pavyko 4 dienom su visa šeima ištrūkti į Antalijos apylinkes ir pailsėti bei atitrūkti nuo kasdienių darbų. Nors pirmą kartą atvažiavau į Turkiją prieš beveik prieš 10 metų, bet tik šiais metais pirmą kartą aplankiau Antaliją ir galų gale supratau, kodėl ten visus taip traukia, kodėl ten gyvena tiek daug lietuvių o ir patys turkai mielai ten gyventų, jei tik būtų galimybė.  Iš teis nepaprastai graži gamta, daugybė prabangių viežbučių siūlančių viską, ko atostogaujantieji galėtų užsinorėti, o pats Antalijos miesto senamiestis sužavėjo jaukiomis gatvelėmis, šen bei ten šmirinėjančiais vėžliais, puikiais vaizdais, istorija, ir žinoma jūra bei kriokliais. 
Šį karta mūsų kelionės organizavimo rūpesčius palikau  Kidy Tour darbuotojams ir viskas buvo tikrai puiku, dėl nieko nereikėjo sukti galvos ar kažkuo rūpintis. O atostogos juk ir turi tokios būti, ar ne? Šiaip mes ir nesame išrankūs, bet vistiek malonu.
Tik va grįžus namo visi viešbučio smagumai baigėsi ir vėl reikia gaminti sau valgį, klotis lovą ir skalbinius dėti į skalbimo mašiną. Ką jau padarysi, atostogos bagėsi, bet pirmą rimtesnę vakaroenę nusprendžiau pasigaminti gana paprastą, bet tikrai neprastą, nes visą darbą atliko orkaitė, vienas du ir paruošta. 

Vištienos šlaunelės su paprikomis ir pomidorais


4 asmenims

Reikia:


apie 1 kg vištienos šlaunelių
1 arb š. zahter prieskonių mišinio ( galite ir patys pasigaminti)
druska ir juodieji pipirai
1 citrinos sultys
1 valg. š. alyvuogių aliejaus
6-8 nedidelių pomidprų
1 raudonoji paprika
1 žalioji paprika
1 didelis svogūnas
2 česnako skiltelės


Gaminam:


Pasiruoškite vištieną. Šlaunelių kaulus pusiau išpjaukite, tokiu būdu gausite plokštesniu gabalėlius, kurie vienodžiau ir greičiau iškeps. Apiberkite juos prieskoniais, druska, pipirais, citrinos sultimis ir alyvuogių aliejumi. Palikite marinuotis apie pusvalandį ar ilgiau. 
Įkaitinkite orkaitę iki 180°C. 
Įkaitinkite keptuvę ir apie 3-4 minutes apkepkite vištieną. Apkepus, iškarto ją dėkite į kepimo indą. Šalia sudėliokite juostelėmis pjaustytas paprikas, nuluptą česnaką ir pusmėnuliais pjaustytą svogūną. Daržoves šiektiek pagardinkite druska. Supilkite keptuvėje susidariusius riebalus. 
Kepkite orkaitėje apie 25-30 minučių, kol vištiena ir daržovės bus iškepusios. Pateikite su perliniu kuskusu ir sezoninėm salotomis. Skanaus!

Vietiniai gyventojai puola pirkinius @jolitako instagram

instagram @jolitako 

Instagram @ jolitako

instagram @jolitako

instagram @jolitako

instagram @jolitako
Last week my family and me had a short break in Antalya region. After almost 10 years in this country, this is the first time we explored this beautiful area. Now I do understand why thousands of people go there every summer because it is wanderful. 
After coming back to quite cloudy and rainy Istanbul, I still feel very energized and motivated to do loads of stuff and eafer to start working on my new projects.
The first dinner that I made at home was this easy chicken meal that literaly everyone can make. 

Chicken thighs with peppers and tomatoes


serves 4

What you need:

1 kg of chicken thighs
1 tsp zahter spice mix
salt and black pepper to taste
1 lemon juice
2 tbsp olive oil
6-8 small tomatoes
1 red pepper
1 green pepper
2 garlic cloves
1 large onion

What you have to do:


Cut half of the bone from chicken thighs to make flatter pieces that will cook more evenly and faster. Sprinkle meat with spices, salt and pepper, lemon juice and olive oil. Leave to marinate for 30 min or more. 
Preheat the oven until 190°C.
Preheat a pan and fry the chicken pieces for 3 minutes or so to get crispy skin. Transfer it to a bakng tray. Arrange sliced peppers, garlic and onion. Add some fat and juices from the pan. Bake for about 25-30 minutes.
Serve with Israeli couscous and some seasonal salad. Enjoy!


Comments

Popular Posts