Trinta bulvių ir džiovintų žirnių sriuba/ Potato and split pea soup


Baigėsi vasara, baigėsi Aukojimo šventė Turkijoje, tai laikas grįžti prie darbų ir prie apleistų pareigų. Apie praėjusią vasarą ar ateities planus parašysiu ateityje, o dabar tiesiog noriu pasidalinti žirnių ir bulvių sriuba su kepinta šonine, kurią gaminau atostogaudama Lietuvoje, kurioje taip jau išpuolė, kad lijo beveik kiekvieną dieną. Sriuba buvo tai ko tikrai norėjosi ir ji puikiai tiko lietingu oru, ją mielai valgė ne tik mano vaikas, bet ir visi užsukę pas mano mamą.  Negana to, vienas du padaryta nuotrauka ant mamos kieme esančio suolelio, štai ir ėmė ir pateko tiesiai ant DEBESYS žurnalo viršelio. 
Skanaus žurnalo skaitymo, receptų išbandymo ir šiltų akimirkų! 

Trinta bulvių ir džiovintų žirnių sriuba

4 asmenims


Reikia:

1 svogūnas
3 vidutinio dydžio bulvės
1 morka
2 valg.š. aliejaus
1 st skaldintų džiovintų žirnių
Druska ir juodieji pipirai pagal skonį
2 l vandens ar mėsos sultinio

Pagardui:
60 g rūkytos šoninės
1 svogūnas

Gaminam:

Svogūną , morką ir bulves nulupkite ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Puode įkaitinkite aliejų ir jame apie 2 minutes pakepinkite smulkintus svogūnus ir morkas. Sudėkite bulves ir džiovintus žirnius. Pagardinkite druska, juodaisiais pipirais, supilkite vandenį arba sultinį. Virkite apie 20 minučių kol žirniai bus visiškai minkšti. Rankiniu smulkintuvu sutrinkite sriubą iki vientisos masės. 
Pasiruoškite pagardą. Šoninę supjaustykite nedideliais kubeliais. Svogūną nulupkite ir smulkiai supjaustykite. Į keptuvę dėkite šoninę kartu su svogūnais. Kepinkite apie 4 minutes kol svogūnai suminkštės, o šoninė apskrudusi. 
Pateikite sriubą kartu su šoninės pagardu. Summer and Sacrifice or Kurbam Bayram is over so now it's the best time to go back to your resolutions and finish up projects that need to be finished. That's what resolutions are about, isn't it? But this post is about a soup that we enjoyed in Lithuania during our 3 week stay. It was a rainy period with only a few days without any rain and this meant we had lots of warming stews and soups to warm ourselves up. This soup is very common in Lithuania, just it's not normally pureed, on the contrary, it's usually served chunky with some flavor of bacon. This is my version.

Potato and split pea soup


serves 4

What you need:

1 onion
3 medium potatoes
1 carrot
2 tbsp of olive oil
1 cup split peas
salt and black pepper to taste
2 l water or meat stock

garnish:
60 g smoked bacon
1 onion

What you have to do:


Peel and finely chop onion, carrot and potaotes. Preheat olive oil in a pot, add onion and carrot and sautee for 2 minutes. Add potatoes and split peas. Season with salt and black pepper, pour in water or stock. Cook for 20 minutes until peas are cooked and soft. Use a hand-held blender to puree the soup until smooth. 
Prepare the garnish. Cut bacon into cubes, peel and chop onion. Place onion and bacon to the pan and cook on a medium heat for 4 minutes until onion gets soft.
Serve soup in bowls garnished with fried bacon and onion. Enjoy.Comments

Popular Posts