Salotos / Salad


Aš tikrai turiu milijoną priežasčių mėgti salotas ir visai nebūdama liekna smilga iš Lietuvos vidurio, tiesiog man tai labai skanu. Kaip kita lietuvė Turkijoje kartą pasakė (gal tiksliau Facebooke parašė), kad nemoka jau valgyti be bliūdo salotų. Taip pat ir su manimi, nemoku jau kitaip, nes man labai skanu. Ar tai kepta mėsa. ar įdarytos daržovės ar paprastas troškinys, ar plovas, visada šalia darausi salotas. Dažnai manęs patys turkai paklausia, koks mano mėgstamiausiais patiekalas, anksčiau atsakydavau, kad visos įdarytos daržovės (turk. dolma ar sarma), tačiau kažkurią dieną pagalvojau, kad jei reikėtų pasirinkti patiekalą, kurį valgyčiau visą gyvenimą, tai tikrai būtų salotos su vištiena. Tiesiog tada salotos man tampa pilnu patiekalu ir niekada nenusibosta. Visada keptama ar gamindama su vištiena, pasilieku gabalėlį salotoms, nes žinau, kad kiti pietūs bus tik man ir tik taip, kaip noriu. Na mano namuose niekas pietų nevalgo, nes visi dirbam, o jei aš grįžtu namo, tai jau tada buna viskas tik man ir man. :) Taigi dabar valgau štai tokias salotas, kol prasidės vasarinės gėrybės.

Salotos


2-3 asmenims

Reikia:


6 lapai traškių salotų lapų
1/3 raudonojo kopūsto
1 didelės morkos
1 st šaldytų kukurūzų (atšildytų)
2 česnako skiltelės
kelios petražolių skiltelės
1 citrina
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
druska ir juodieji pipirai
keptos ar virtos vištienos (nebūtina)

Gaminam:


Salotų lapus ir raudonąjį kopūstą supjaustykite. Morką nuskuskite ir sutarkuokite plonais šiaudeliais. Dubenyje sumaišykite salotų lapus, raudonąjį kopūstą, morką, kukurūzus. Nulupkite ir smulkiai sukapokite česnaką, sumaišykite su druska, juodaisiais pipirais, alyvuogių aliejumi ir citrinos sultimis. Apšlakstykite salotas. Ant viršaus uždėkite kelias suplėšytas petražolių šakeles. Išmaišykite ir pateikite. Padalinę salotas lėkštėse, ant viršaus galite paskleisti vištienos gabalėlius. Skanaus!


Salad that I could eat to the end of my days and wouldn't get bored. 

Salad


serves 2-3

What you need:


6 romaine letuce leaves
1/3 medium red cabbage
1 large carrot
1 cut frozen sweet corn (defrosted)
2 garlic cloves
a small bunch of parsley
1 lemon
2 tbsp olive oil
salt and black pepper
roasted or boiled chicken (optional)

What you have to do:


Chop lettuce and red cabbage, then grate carrot into matchsticks. Mix all the vegetables into a bowl, add sweet corn. Peel and finely chop garlic, mix it with lemon juice, olive oil, salt and black pepper, drizzle over the salad. Add some parsley leaves over the top. Toss the salad. 
When serving, add chicken over the top of the salad. Enjoy!


Comments

Popular Posts