Baklažanų ir pomidorų salotos / Eggplant and tomato saladJau baiginėjasi Ramadano šventės, o štai karščio banga tiesiog užpuolė. Nors visada vasarą karšta, bet kas met nekenčiu karščių. Noriu vėsaus vandens, gaivaus pasisedėjimo sode ar prie ežero, jūra taip pat nepamaišytų. Tai kas belieka, pasigaminti salotų dubenį ir kiek įmanoma ilgiau vengti virtuvės ir nereikalingo namų kaitinimo. O jau vakarui atėjus, važiuoti prie jūros bei atsigaivinti. 
O salotos šios sujungia tradicišką kombinaciją - baklažanus, pomidorus ir paprikas. Kuo jos skanesnės, tuo salotos skanesnės, taigi išsirinkite skaniausias ir labiausiai prinokusias daržoves ir mėgaukitės vasaros gaiva. 

Baklažanų ir pomidorų salotos


(4 asmenims)

Reikia:


3 nedideli baklažanai
4 slyviniai pomidorai
1 žalioji paprika
1 raudonoji paprika
1 raudonasis svogūnas
8-10 juodosios alyvuogės
60g smulkintų šviežių petražolių
3 česnako skiltelės
2 citrinų sultys
druskos ir juodųjų pipirų
žiubsnelis aitriosios paprikos
žiubsnelis žagrenio (angl. sumac)
alyvuogių aliejus

Gaminam:

Pusiau nulupkite baklažaną ir supjaustykite nedideliais kubeliais, kąsnio dydžio. Sudėkite baklažanus į dubenį, užberkite žiubsneliu druskos, užpilkite šaltu vandeniu ir palikite pastovėti apie 10 minučių. Tada nusausinkite baklažanus. 
Įkaitinkite keptuvę su 2 valg. š. alyvuogių aliejaus. Sudėkite baklažanus ir kepkite kol gražiai apskrus apie 5-7 minutes. Atvėsinkite.
Svogūną, pomidorus, paprikas supjaustykite nedideliais kubeliais. Česnaką sutarkuokite. Petražoles smulkiai sukapokite. Visas daržoves sumaišykite dubenyje, išskyrus baklažanus. Sudėkite alyvuoges. Pagardinkite druska, juodaisiais pipirais, aitriąja paprika, žagreniu, apšlakstykite citrinos sultimis, supilkite 2 valg.š. alyvuogių aliejaus ir viską išmaišykite. Paragaukite ir jei reikia dar pagardinkite druska ar citrinų sultimis. 
Pabaigoje įmaišykite baklažanus ir pateikite. Skanaus!Eggplant and tomato salad


serves 4

What you need:


3 medium to small eggplants
4 plum tomatoes
1 green pepper
1 red pepper
1 red onion
8-10 black olives
60g finely chopped parsley
3 cloves of garlic
2 lemon juice
salt and black pepper
a pinch of chilli pepper
a pinch of sumac
olive oil

What you have to do:


Peel and cut eggplants into cubes. Transfer into a bowl, season with salt and cover with water. Soak them for 10 min. Then pat them dry. Preheat the pan with 2 tbsp of olive oil. Fry eggplant for 5-7 minutes. Leave to cool.
Cut peppers, onion, tomatoes, olives into small cubes. In a bowl mix vegetables with parsley, grated garlic, lemon juice and olive oil. Season with salt and black pepper, chilli pepper, sumac. Taste to correct the seasoning. 
Finally fold in eggplant. Serve and enjoy!Comments

Popular Posts