Kokosinis pyragas su manų kruopom ir šafranu / Coconut semolina cake with saffron


Kažkada seniai seniai, kai dar tik svajojau apie savo receptų knygą, esu pasakiusi, kad pirmas receptas tikrai bus kažkas panašaus į turkišką revani su daugybe kokoso. Kažkodėl tada įsivaizdavau, kad niekas tokio stebūklo nėra sugalvojęs. Žinoma, tada ir mano pasaulis buvo mažas, todėl oi kaip nustebau, kai visagalis internetas žavingai nusijuokė į mano sapaliojimus. Taigi daug kokosinių pyragų jau buvo ir mano bloge, tačiau laikas ir kokosiniam revani pyragui. Prisipažinsiu, kad kepiau jau kelis kartus pagal šį receptą, kartą pakeičiau dalį kokoso maltais migdolais. Tada pyrago skonis buvo daug sodresnis ir prabangesnis, tačiau tik kokosinio pyrago skonis lengvesnis. Kitas svarbus ingredientas yra šafranas, tačiau galima jį pakeisti citrinos žievele, kuri suteiks gaivumo, tačiau jei namuose po kelionių liko šafrano, tai jį ir naudokite. Trumapai tariant, šis pyragas gali būti tiek prabangus kepinys, tiek šiek tiek paprastesnis, tačiau skonis bet kuriuo atveju nenukentės.

Kokosinis pyragas


Sirupui:
2 stiklinės cukraus
1 st vandens
žiupsnelis šafrano 

Pyragui:

1 1/4 st šilto pieno
žiubsnelis šafrano
11/2 st manų kruopų
2 st kokosų drožlių
1 1/2 arb.š. kepimo miltelių
2 kiaušiniai
1/2 st cukraus
1/2 st aliejaus
1/2 st natūralaus jogurto

šiek tiek kokoso drožlių papuošimui

Gaminam


Pasiruoškite sirupą. Cukrų, vandenį ir šafraną supilkite į nedidelį puodą. Užvirinkite ir leiskote pavirti 10 minučių. Atvėsinkite.
Šiltą pieną sumaišykite su šafranu. Palikite pastovėti.  
Įkaitinkite orkaitę iki 175°C. 23X30cm kepimo skardą ištepkite aliejumi. 
Manų kruopas sumaišykite su kokoso drožlėm ir kepimo milteliais. Kitame dubenyje išmaišykite cukrų, kiaušinius, tada įmaišykite jogurtą, aliejų ir pieną su šafranu. Į skystus ingredientus suberkite manų kruopų ir kokoso drožlių mišinį. Išmaišykite. Supilkite į kepimo formą ir kepkite apie 45 min. Iškepus, pyragą subadykite pagaliuku ir užpilkite sirupu. Atvėsinkite. Prieš pateikiant apiberkite kokoso drožlėmis. Skanaus!Coconut semolina cake with saffron


What you need:


syrup:
2 cups of sugar
1 cup water
a pinch of saffron threads

cake:

1 1/4 cup warm milk
a pinch of saffron threads
11/2 cups semolina
2 cups desiccated coconut flakes
1 1/2 tsp baking powder
2 eggs
1/2 cup sugar
1/2 cup oil
1/2 cup natural yogurt

more coconut and pistachios to decorate

What you have to do:


Prepare the syrup by combining sugar, water and saffron in a saucepan. Bring it to boil and cook for 10 min. Set it aside to cool.
Preheat the oven up to 175°C. Oil 23X30cm baking pan.
In a cup mix milk and a pinch of saffron.
In a bowl combine dry ingredients- semolina, coconut flakes and baking powder. In another bowl beat the eggs with sugar, then add oil, yogurt and milk with saffron. Add dry ingredients and mix well. Pour into a baking tray and bake for 45 minutes. when baked, use a wooden stick to make a few holes. Pour the syrup and leave the cakemto cool completely.
Sprinkle with some more coconut  and pistachios before serving. 

Comments

Popular Posts