Piknikas, beveik


Piknikai yra neatsiejama Stambulo gyventojų dalis. Tik prasidėjus šiltesniems orams, vakarais ir savaitgaliais visos Marmūro jūros ar juodosios jūros pakrantės nusėstos piknikautojų. Mes taip pat vieną vakarą neatsilikome ir išvykome piknikauti. Tiesa maistą pagaminau namie, kad nereiktu švaistyti laiko griliui, kurio visur ir neužkursi. Mūsų buvo gana gausus būrelis, tai ir maisto nemažai, bet žvaigždės buvo šparaginių pupelių ir pomidorų salotos, bulguro salotos, vištienos ir pomidorų troškinys. 

Šparaginių pupelių ir pomidorų salotos


4 asmenims

Reikia:

apie 15 šparaginių pupelių
1 didesnis svogūnas
3-4 pomidorai
1 agurkas
1 raudonoji paprika
apie 15 juodųjų alyvuogių
sauja patražolių
1 arb.š. maltų žagrenio sėklų ( sumac)
1 citrinos sulčių
1 arb.š. granatų sirupo
3 valg.š. alyvuogių aliejaus 
druska ir juodieji pipirai pagal skonį

Gaminam:


Šparagines pupeles supjaustykite 2 cm gabaliukais. Užvirinkite puodą su vandeniu, pasūdykite, suberkite pupeles. Virkite apie 4 minutes, tada išsemkite pupeles ir greitai sudėkite į šaltą vandenį ( vandenyje galite įdėti net kelis ledukus). Atvėsinkite pupeles ir leiskite šiek tiek nudžiūti.
Supjauatykite svogūną pusžiedžiais, supjaustykite pomidorus ir agurką, papriką.  Susmuklinkite alyvuoges be kauliukų. Sudėkite daržoves į dubenį, suberkite apvirtas šparagines pupeles, pagardinkite druska, pipirais, žagreniu, citrinų sultimis, granatų sirupu ir aliejumi. Išmaišykite. Pabaigoje įmaišykite kapotas petražoles. Skanaus!

Bulguro salotos

6-8 asmenims

Reikia:

 2 st smulkaus bulguro (arba kuskuso)
1 valg.š. paprikų pastos
2 valg.š. pomidorų pastos
100 ml alyvuogių aliejaus
50 ml citrinų sulčių
2 valg.š. granatų sirupo
 druskos ir pipirų pagal skonį
žiubsnelis aitrios paprikos
didžiulė sauja šviežių petražolių
sauja šviežių mėtų
didelė sauja svogūnų laiškų

Gaminam: 


Bulgurą užpilkite 1st verdančio vandens. Uždenkite dubenį ir palikite 15 minučių, kol išbrinks. Tada šakute išmaišykite bulgurą, kad taptu birus. Sudėkite pomidorų ir paprikų pastas, maišykite kol bulguras taps rausvas. Pagardinkite druska, juodaisiais pipirais, aitriaja paprika. Supilkite citrinų sultis, granatų sirupą ir pusę aliejaus. Išmaišykite. Supjaustykite petražoles, mėtas, šviežius svogūnų laiškus. Įmaišykite į bulgurą. Pabaigoje dar apšlakstykite alyvuogių aliejumi.

Vištiena su pomidorais

6 asmenims

Reikia:

1 svogūnas
2 česnako skiltelės
1 nedidelė raudonoji paprika
2 pomidorai
1 arb.š. pomidorų pastos
4 vištienos krūtinėlės puselės
1 arb š. džiovinto čiobrelio
4 valg. š. alyvuogių aliejaus
druska ir juodieji pipirai pagal skonį
nedidelė saujelė petražolių

Gaminam:

Nulupkite svogūnus, česnakus, pomidorus. Išimkite iš paprikos sėklas. Daržoves supjaustykite kubeliais ir sudėkite į karščiui atsparų indą. Apiberkite druska, čiobreliu, pipirais. Apšlakstykite aliejumi. 
Įkaitinkite orkaitę iki 190°C. Dėkite daržoves į orkaitę ir kepkite apie 30 minučių.
Supjaustykite vištieną kubeliais, pagardinkite druska, pipirais ir sudėkite į įkaitintą keptuvę kartu su šlakeliu aliejaus. Lengvai apkepkite apie 2-3 minutes. Įdėkite pomidorų pastos, išmaišykite, įpilkite šlakelį vandens ir tada perdėkite vištieną į indą su orkaitėje kepintomis daržovėmis, išmaišykite ir dar apie 15 minučių kepkite orkaitėje. Pabaigoje įmaišykite kapotas petražoles. Skanaus!


Comments

Popular Posts