Skrebutis su kiaušiniu arba Prancūziškas skrebutis, o gal tiesiog "yumurtali ekmek"


Pastaraisiais metais vis dažniau pastebiu žmonių norą kišti savo nuomones kitiems. Štai savaitė Bayramo švenčių, todėl privalai kažkur važiuoti, nes namuose būti nėra cool. Į Lietuvą važiuoji be vyro? Vadinasi kažkas blogai pas jus, nes esate šeima ir privalote kartu n-tąjį kartą važiuoti ten pat ir daryti tuos pačius dalykus. nes taip kažkas nusprendė už jus. Privalote dalyvauti giminių ir kaimynų baliuose, kurių pradžiose turite padovanoti jau iš anksto nustatytą sumą, nes tiesiog taip priimta. Na juk giminės ir kas gali būti svarbiau! Kitavertus vis dažniau pastebiu  daug introvertų, kurie lyg ir slepiasi nuo tokių privalai ir na ką žmonės pasakys. Taigi pasakys, nes žmonės kalba, bet kas iš to? 
Gal prieš kokius 10 metų turėjau tokį mokinį provačioje kalbų mokykloje Stambule, kuris buvo galima sakyti A2 ( pre-intermediate) lygio mokinys. Jis realiai mokėjo kasdieninėmis temomis pakalbėti. Kartą atėjo ir sako 'vakar pravedžiau seminarą kolegomis anglų kalba'. Mano veido išraiška buvo akivaizdi. tačiau jis tęsė. kad 'na daug klaidų pridariau, bet na ir kas. juk niekas manęs dėl to nenudobs'! Štai jums ir motyvacija! Darykite tik tai kas jums tinka ir patinka ir neatsiprašinėkite dėl menkniekių. 
Taigi šį Bayramą švenčiu namuose. bet ryte nuėjusi į kiną su dukra, žiūrėjome jį visiškai tuščioje salėje! Privatus vakarėlis ir ne kitaip! Ir į Lietuvą važiuosiu be vyro ir pas mus viskas gerai! Taip man patogiau! 
Ir pusryčių nepateiksiu keliolikoje lėkštučių su įvairiais turkiškais patiekalais bei dešimt skirtingų sūrių bei alyvuogių, nes paskui viską sukišti į šaldytuvą užima per daug laiko ir vietos. O ir nebus pusryčių prie Bosforo sąsiaurio vien todėl. kad Bayramas. Valgysime tiesiog virtuvės balkone. Šiandien pusryčiams skrebutis su kiaušiniu, kaip sako turkai yumurtali ekmek! Skanaus!


Skrebutis su kiaušiniu 


4-6 asmenims

Reikia:


1 prancūziškos bagetės
3 kiaušiniai
250 ml pieno
1 arb.š. vanilinio cukraus
1 valg.š. cukraus
mažas žiubsnelis druskos
sviesto arba aliejaus kepimui
šviežių uogų pateikimui
keletas šviežių mėtų lapelių 
cukraus pudros (nebūtina)

Gaminam:


Prancūzišką bagetę supjaustykite riekėlėmis. Dubenyje išplakite kiaušinius. pieną. vanilę. cukrų ir druską. Įkaitinkite keptuvę su svietu. Merkite duonos riekeles į kiaušinių plakinį ir dėkite į keptuvę/ Kepkite kol apkeps iš abiejų pusių, apie 2-3 minutes. Kartokite kol baigsis duonos riekėlės arba kiaušinių plakinys.
Iškepus sudėkite ant lėkštės. apiberkite cukraus pudra, uogomis ir skanaukite su arbata ar kava. 
Skanios vasaros!


Yumurtali ekmek or French toast


Serves 4-6 

What you need:


1 French baguette
3 large eggs
250 ml milk
1 tbsp sugar
1tsp vanilla sugar
a tiny pinch of salt
butter or oil for frying

fresh berries to serve
powdered sugar (optional)

What you have to do:


Slice baguette. In a bowl mix eggs, milk, sugar. vanilla. salt. Preheat the pan with some butter or oil.  Dip the slices of bread into the egg mixture and put it into a pan. Fry until golden brown for about 2-3 minutes. Continue until all bread is done.
Arrange toasts on a serving platter, sprinkle with some powdered sugar and add some fresh berries. Enjoy!

Comments

Popular Posts