Menemen - Turkish eggs with tomatoes for breakfast / Turkiška kiaušinienė

Turkai giliai įsitikinę, kad kiaušiniai yra sveika, gardu ir jie visada siejami su pusryčiais. Per 8 metus sutikau tik vieną turkę, kuri nemėgo jų, nes paprasčiausiai buvo jiems alergiška. Mano šeimynoje pusryčiams taip pat visada gaminami kiaušiniai, daržniausiai paprastai verdami ar kepami, kartais pagardinami špinatais arba sucuk dešra. Kai šalia pateikti kelių rūšių sūriai, daržovės ir alyvuogės, tai nieko daugiau ir nereikia. O štai menemen yra visai kitas reikalas. Čia jau ne tik pusryčiai, čia jau visas patiekalas. Dažnai juokaujant sakoma, kad jį valgo viengungiai arba studentai, nes čia nieko mokėti nereikia, bet vistiek gausis puikiai. Šiaip šis patiekalas yra tiesiog vasariškų daržovių šventė, kai pomidorai, paprikos yra pačios skaniausios ir jų yra daug. Žiemos metu pomidorai gali būti pakeisti pomidoru pasta, kuri šiek tiek praskiedžiama vandeniu. Taigi jei neturite kur dėti gausiai užderėjusių pomidorų, būtinai išbandykite!

Menemen - Turkiška kiaušinienė


4 asmenims

Reikia:

1 svogūnas
1 česnako skiltelė
1 mažą raudonoji paprika
1 maža žalioji paprika
6 pomidorai
druska ir juodieji pipirai
1/2 arb.š. džiovinto raudonėlio
žiupsnelis aitriosios paprikos
6 kiaušiniai
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
saujelė petražolių
saujelė svogūno laiškų arba laiškinių česnakų (nebūtina)
duonos pateikimui

Gaminam:


Nulupkite svogūną, česnaką ir smulkiai supjaustykite. Iš paprikų išimkite sėklas ir taip pat smulkiai supjaustykite. Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir sudėkite svogūnus ir česnakus. Pagardinkite druska ir juodaisiais pipirais. Po 2 minučių sudėkite paprikas ir išmaišykite. Kepkite dar apie 2 minutes. Tuo metu nulupkite pomidorus ir smulkiai supjaustykite. Sudėkite į keptuvę, pagardinkite raudonėliu, aitriąją papriką. Keptuvę uždenkite ir leiskite troškintis kol pomidorai suminkštės ir beveik išsileis. Po 10-13 minučių daržovės jau bus minkštos, tada sudėkite kiaušinius, lėtai maišykite, kad kiaušinis išvirtų daržovių padaže. Kai kiaušiniai bus išsitroškinę, keptuvę nuimkite nuo ugnies, apiberkite smulkintomis petražolėmis arba laiškiniais česnakais! Pateikite su šviežią duona ar bandelėmis. Skanaus!


Tomatoes! More tomatoes, please! This is what's going on in my kitchen! We just can't get enough of them! A few weeks ago while staying at my mum's house, having checked her vegetable garden, I decided to make this simple Turkish breakfast meal - menemen. It's just a feast of tomatoes, red peppers and eggs. A real delight when eaten outside!

Menemen


serves 4

What you need:

1 onion
1 garlic clove
1 small red pepper
1 small green pepper
6 tomatoes
salt and black pepper to taste
1/2 tsp dried thyme
a pinch of red pepper flakes
6 eggs
2 tbsp olive oil
a handful of parsley
a handful of sping onions or chives (optional)
bread to serve

What you have to do:

Peel and finely chop onion, garlic. Remove seeds from peppers and cut them into small pieces. Peel and chop tomatoes.
In a large pan add some olive oil, preheat it and then add onions, garlic, season with salt and black pepper. Cook for 2 minutes, then add peppers. Cook for 2 more minutes. Then add peeled and chopped tomatoes, add thyme, red pepper flakes, stir and cook for 10-13 minutes until tomatoes are soft. Add eggs and slowly stir until they mix up with the sauce. Eggs should cook in tomato sauce. When eggs are ready, sprinkle with some parsley or chives. Serve warm with some fresh bread! Enjoy!


Comments

Popular Posts