Beef and mushroom salad / Jautienos ir grybų salotosI know that today is Valentine and it's all about heart shaped cakes, cookies and chocolate, but what I really love eating is salad. No need for heart carved carrots or anything, just a bit of that, a bit of this and a perfect bowl of salad is ready! Happy days!

Beef and mushroom salad 

( serves 2)

What we need:


200g beef steak
200g mushrooms
1 red onion
2 garlic cloves
about 10 gherkins
a bunch of parsley
a bunch of arugula
100ml cream
1 lemon juice
olive oil
salt and black pepper
1 tsp red pepper powder

What we have to do:


Put the beef on the boar and season with salt, black pepper and red pepper powder. Rub the spices on both sides. 
Cut the mushrooms in slices. Peel the garlic and red onion.
Preheat the pan with a bit of olive oil and place the beef. Cook it up to your preference on both sides. I like it almost done so I cook for about 4 minutes on each side. When beef is almost cooked add crushed garlic cloves and finish cooking the meet. Remove the meat from the pan and let it rest for a few minutes on the place, then slice into stripes.
Put the mushrooms into the same pan. Season with salt and pepper and cook for about 6-7 minutes until they are almost done and start getting brownish. Then add the cream and simmer until cream thickens.
Use a food processor to thinly slice the gherkins and red onion. Put them in a bowl and sprinkle with lemon juice and some olive oil.
In a serving plate put arugula salad, arrange the beef stripes, put the mushrooms on the top and arrange gherkins with red onion. Sprinkle with parsley. 
Enjoy!

Šiandien visur tik širdelės ir gėlytės, o man norisi mėsos! :) Ir ne šiaip sau, o visai skaniai paruoštos su daug salotų, nes nemokų vakarieniauti ar pietauti be salotų. Atsimenu, kai buvome prieš kelis mėnesius Iskenderune ir ten visą savaitę niekas niekur jokių salotų neparuošė, tai grįžus namo taip gera buvo vėl didelę lėkštę pasiruošti ir taip be nieko suvalgyti. Taigi salotos yra mano meilė! Tikrai, pati tikriausia.

Jautienos ir grybų salotos


( 2 asmenims)

Reikia:200g jautienos išpjovos
200g grybų
1 raudonojo svogūno
2 česnako skiltelės
apie 10 mažų marinuotų agurkėlių
saujelės petražolių
saujos gražgrasčių salotų
100ml grietnėlės
1 citrinos sulčių
alyvuogių aliejaus
druskos ir juodųjų pipirų
1 arb.š. raudonosios paprikos miltelių

Gaminam:


Jautienos kepsnį apibarstykite druska, pipirais, paprikos milteliais. Įtrinkite prieskonius į mėsą. Įkaitinkite keptuvę su šlakeliu aliejaus ir dėkite jautieną. Kepkite pagal savo skonį. Man patinka jis jau beveik iškepęs, be jokio kraujo, tai kepiau apie 4 minutes ant abiejų pusių. Kai jau beveik iškepa, sudėkite nuluptus ir sutraiškytus česnakus. Pabaikite kepti. Išimkite iš keptuvės ir leiskite pagulėti ant lėkštės. 
Grybus supjaustykite griežinėliais ir sudėkite į keptuvę, kur kepė jautiena. Kepkite kol pradės gražiai rusti apie 5 minutes. Pagardinkite druska ir pipirais. Supilkite grietinėlę ir patroškinkite kelias minutes, kol grietinėlė visai sutirštės ir grybai bus iškepę.
Svogūną nulupkite. Maisto smulkintuve susmulkinkite svogūną ir agurkėlius. Na griežinėliais ar juostelėm. Sudėkite juos į dubenį ir pagardinkite citrinos sultimis ir druska.
Sudėkite salotų lapus ant lėkštės. Ant viršaus sudėkite juostelėm pjaustytą jautieną, grybus, sudėkite agurkėlius ir svogūnus. Apibarstykite petražolėm. Jei dar norisi apšlakstykite alyvuogių aliejumi. Skanaus!Comments

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts