Indian potato salad with peanuts / Indiškos bulvių salotos su žemės riešutais

When I moved to Turkey, I started eating less and less of potaoes. They have always been dormitory food for me and I guess I had more than enough of them. During winter time I crave for comfort food and I guess there is no better combination than potatoes and onions. Still adding some ginger and mustard seeds brings this salad to a different level. Absolutely delicious. I served them in lettuce bowls to add some fresh touch. 

Indian potato salad with peanuts 

( recipe was written for CLOUDS magazine)
( serves 2)

What you need:


4 potatoes
2 tbs sunflower seed oil
½ tsp cumin seeds
1 tsp black mustard seeds
2 cm knob of ginger
1 small chili pepper
1 large onion
1 cup boiled chickpeas
½ cup peanuts
1 lemon juice
Some lettuce to serve

What you have to do:


Wash potatoes and put them in a pot. Pour some boiling water just to cover the potatoes, season with some salt. Boil the potatoes for 15 minutes or until they are soft and cooked through.Pour the water out of the pot and cool the potatoes. Peel them and cut into cubes.
In a pan preheat some oil, add cumin seeds, mustard seeds, grated ginger. Cook for 30 seconds and then add chopped chili pepper. Peel and slice onion. Add it into the pan and mix it well. Cook it for 10 minutes. Then add chickpeas, half of the peanuts, and potatoes. Cook for 3-4 minutes. Remove from the 
heat. Transfer into a serving platter. Squeeze some lemon juice and sprinkle with the rest of peanuts.
Serve with some lettuce. Enjoy!


Man kepintos bulvės visada asocijuojasi su bendrabučio maistu universitete, nes greičiausiai tikrai daug jų buvo kepta ir valgyta. Ne tikrai nesigailiu, nes buvo skanu. Šiaip kartais pagalvoju ir tikrai neatsimenu, ką ten mes valgydavome tame bendrabutyje, nes tada jie buvo visai apšiurę, su baisia virtuve ir virykle. Bet gaminom ir valgėm, vakarėlius rengėme. Visko buvo. Gyvendama Turkijoje bulvių valgau labai mažai, tačiau atėjus žiemai vis dažniau užsimanau, ypač su kepintais svogūnais, o dar pagardinus su imbieru ir garstyčių sėklom, šios salotos tampa visai puikiu patiekalu. Žemės riešutai suteikia dar daugiau sotumo, o pateikiant ant salotų lapų, salotos tampa visai gaivios. Skanu!

Indiškos bulvių salotos su žemės riešutais 


( receptas parašytas specialiai žurnalui DEBESYS)

( 2 asmenims)

Reikia:


4 bulvės
2 valg. š. saulėgrąžų aliejaus
½ arb. š. kuminų sėklų
1 arb. š. garstyčių sėklų
2 cm imbiero gabalėlis
1 nedidelė aitrioji paprika
1 didelis svogūnas
1 st. virtų avinžirnių
½ st. žemės riešutų
1 citrinos sultys
nedidelė gūželė salotų


Gaminam:


Bulves nuplaukite ir sudėkite į puodą, užpilkite verdančiu vandeniu, įberkite žiupsnelį druskos ir virkite 15 minučių, kol bulvės suminkštės. Nupilkite vandenį, šiek tiek atvėsinkite, nulupkite ir supjaustykite bulves kubeliais.
Keptuvėje įkaitinkite aliejų, suberkite kuminus, garstyčias, tarkuotą imbierą. Pakepinkite apie 30 sekundžių ir sudėkite smulkiai pjaustytą aitriąją papriką. Nulupkite ir supjaustykite svogūną. Sudėkite į keptuvę. Maišydami kepinkite apie 10 minučių. Supilkite virtus avinžirnius, smulkintas bulves ir pusę žemės riešutų. Kepinkite apie 3−4 minutes, kol daržovės sušils. Apšlakstykite citrinos sultimis ir apiberkite likusiais žemės riešutais.
Patiekite su salotų lapais.


Šį ir daugelį kitų receptų rasite Lietuvos maisto tinklaraštininkų žurnale DEBESYS! Skanaus skaitymo!
http://www.cloudsmag.eu/

Comments

  1. bulvės ir žemės riešutai - netikėta ir intriguoja!:) o kokie riešutai čia tiktų labiausiai? kepinti? paprasti švieži? o gal net sūdyti? neesu didelė žemės riešutų mėgėja, gal ir kokie kiti riešutukai čia tiktų... Ačiū Jums už puikų receptą - būtinai gaminsiu!

    ReplyDelete
    Replies
    1. Naudojaus kepintus, nes tik tokius šiuo metų laiku lengviausia rasti ir šiaip manau kepinti suteikia subtilesnio skonio. Tikiuosi patiks jums šios salotos!

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts