Cauliflower patties / Kalafijorų paplotėliai


Nusipirkau milžinišką kalafijorą, nes žinau, kad tikrai kepsiu šiuos paplotėlius. Visai nesudėtingi, o svarbiausia skanūs, jokių neįprastų ingridientų nereikalaujantis receptas. Tačiau vienas dalykas, kuris juos padaro kitokius, būtent jogurtas su paprikomis ir granatais. Na granatų gal visai ir nereikia, bet namuose buvo, o ir visai įdomus jausmas, kai kramtant jie sproginėja burnoje suteikdami saldžiarūgštį skonį. 

Kalafijorų paplotėliai


(4 asmenims)

Reikia:


1 vidutinio dydžio kalafijoras
1 didelis kiaušinis
4valg.š. (nubraukti)  miltų
1 svogūnas
druska ir juodieji pipirai
aliejaus kepimui

pagardui:
2 raudonosios paprikos
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
2 skiltelės česnako
druska ir juodieji pipirai
200ml natūralas jogurto
1 valg.š. granatų sėklų (nebūtina)

Gaminam:


Kalafijorą sulaužykite į nedidelius gabalėlius ir išvirkite garuose apie 15 minučių, kol bus minkšti. Sudėkite juos į dubenį ir leiskite atvėsti. Tada šakute sutrinkite, kad gautųsi maži gabaliukai.
Į dubenį su kalafijorais sudėkite kiaušinį, miltus, smulkiai pjaustytą svogūną, druskos ir juodųjų pipirų. Gerai išmaišykite ir leiskite pastovėti apie 10 minučių.
Įkaitinkite keptuvę su aliejumi. Suformuokite kepsnelius ir kepkite apie 4 minutes iš abiejų pusių.
Pasiruoškite pagardą. Išimkite sėklas iš paprikos ir ją smulkiai supjaustykite. Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir sudėkite paprikas. Pagardinkite druska ir juodaisiais pipirais. Pakepinkite apie 3-4 minutes kol šiek tiek suminkštės, bet neturi būti visiškai minkštos. Šiek tiek atvėsinkite. Nulupkite česnakus ir smulkiai sutarkuokite. Dubenyje sumaišykite jogurtą su česnaku, sudėkite paprikas kartu su likusiu aliejumi. Išmaišykite. Ant viršaus suberkite granatų sėklas. 
Pateikite kalafijorų paplotėlius su jogurto pagardu. Skanaus!Whenever I buy a cauliflower I pick a large one as I know I will want to make these patties. After making some salad, I saved more that a half to steam, mash and make them ready to be turned into delicious meal. The special thing about them is that I served with yogurt flavored with fried red pepper and garlic. 

Cauliflower patties

(serves 4)

What you need:

1 medium sized cauliflower
1 large egg
4tbsp flour (heaped)
1 onion
salt and black pepper
oil for frying

for serving:
2 red peppers
2 tbsp olive oil
2 cloves of garlic
salt and black pepper
200ml natural yogurt
1 tbsp pomegranate seeds (optional)

What you have to do:

Break cauliflower into florets and boil or steam them for 15 minutes until they are soft. Transfer them into a bowl and cool. Use a fork to mash the cauliflower. Add egg, flour, salt and black pepper. Peel and finely chop onion and add to the mixture. Mix it well and leave it to sit for 10 minutes. 
Preheat a pan with some oil. Shape the patties and fry them on each side for about 4 minutes until browned. 
Deseed the peppers and cut into small cubes. Preheat a pan with some olive oil and add the peppers. Stir and fry for 3-4 minutes. Leave them to cool. Peel and finely grate garlic. In a bowl mix yogurt, garlic, peppers, season with salt and black pepper. Mix it well and then sprinkle some pomegranate seeds on the top.
Serve cauliflower patties with yogurt. Enjoy!


Comments

Popular Posts