Semizotu cacık - Purslane with yogurt and mint/ Sultenė su jogurtu ir mėtomis

Sultenė, ypač laukinė, yra vienas iš nuostabiausių atradimų Turkijoje, o dabar jau ir išopuliarėjusi Lietuvoje. Netgi mano mamos darže kartą pasėta, taip išsibujojo, kad jau kelis metus visai nereikia sėti, tik aprauti, nes ji iš tiesų yra piktžolė, tik labai jau maistinga ir iš ties skani. Laukinė sultenė turi kietesnį kotelį, kuris gali būti netgi rausvas, turėti mažesnius lapus, netgi skoniu šiek tiek rūgštesnė. Turkijoje ji naudojama tiek karštiems patiekalams, tiek šaltiems, bet pats populiariausias būdas yra pateikti su jogurtu, šiek tiek apibarsčius džiovintomis mėtomis. Tai gali būti salotos su daugybe jogurto, gali būti ir šaltsriubė, jei šeimininkė sugalvoja įpilti vandens. Įdėjus agurko, tai tampa cacik, arba graikiškos tzaziki giminaitė. Būtent toks būdas ir yra mėgstamiausias mūsų šeimoje. Ar tai šiltas pavasaris, ar vasara, ypač prie mėsos patiekalų, toks gaivus užkandis/sriuba yra tikrai puikus dalykas. Taigi štai kaip aš jį gaminu!

Sultenė su jogurtu ir mėtomis


4-6 asmenims kaip užkandis

Reikia:


500ml tiršto natūralaus jogurto (turkiško arba graikiško tipo)
150ml vandens
2 skiltelės česnako
1 agurkas
1 st pjaustytų sultenių (nedidelė saujelė)
druska ir juodieji pipirai pagal skonį
1/2 arb.š. džiovintos mėtos
1 valg.š. alyvuogių aliejaus
žiubsnelis aitriosios paprikos

Gaminam:

Jogurtą sumaišykite su vandeniu ir šiek tiek paplakite, kad gautųsi vientisa masė. Jei norite gaminti tik salotas, vandens galite nepilti. 
Nulupkite ir smulkiai sutarkuokite česnakus. Agurką nulupkite ir supjaustykite mažais kubeliais. Sultenę smulkiai supjaustykite. Sudėkite česnaką, agurką, sultenę į jogurtą, pagardinkite druska, juodaisiais pipirais. Gerai išmaišykite. Pabaigoje įberkite džiovintos mėtos. Atšaldykite.
 Prieš pateikiant apšlakstykite alyvuogių aliejumi, dar užberkite šiek tiek mėtų ir aitriosios paprikos! Skanaus!

Purslane or pigweed, whatever you choose to call it, is one of the best vegetables I found here in Turkey. I love its tart flavor and all the good things that you get eating it. Yes, it's not just delicious, it's also healthy. Turkish have a number of ways of cooking it but most common, though, is serving it with yogurt and mint as a side, appetizer or cold soup during summer months. It's also my favorite way. 
A few years ago I brought some seeds to my mum's garden in Lithuania and now it's all over, just keep eating. So waiting holidays in there. But here's the recipe.

Purslane with yogurt and mint

serves 4-6 as an appetizer

What you need:
500ml thick Turkish or Greek yogurt
150ml water
2 cloves of garlic
1 cucumber
1 cup of chopped purslane (a handful)
salt and black pepper to taste
1/2 tsp dried mint
1 tbsp olive oil
a pinch of red pepper flakes

What you have to do:
In a bowl mix yogurt and water. Whisk until smooth. You may skip water if you want to serve it as a salad.
Peel and finely grate garlic. Peel and finely chop cucumber. Chop purslane. Add garlic, cucumber, purslane into the yogurt, season with salt and black pepper, add some mint. Stir it well. Chill it before serving.
Just before serving drizzle the dish with some olive oil, sprinkle with some dried mint and red pepper flakes. Serve and enjoy! 


Comments

Popular Posts