Lemon cupcakes with lemon curd / Citrininiai keksiukai su citrininiu kremu

Pirmadienį su dukra vykom apžiūrėti tulpių, kurios susodintos Stambulo parkuose, aikštėse. Kiekvieną balandį Stambulas tiesiog sprogsta visomis spalvomis, o šiais metais visai šalia Haya Sofya mešetės ( buvusios bažnyčios) puikuojasi nuostabus kilimas iš 545000 tulpių. Taigi negalėjome praleisti tokios progos, nes gėles labai mėgstu.
Tulpė (tr.lale) yra nacionalinė Turkijos gėlė ir jos motyvas dažnai naudojamas tiek tradiciniuose turkiškuose, tiek religiniuose islamiškuose meno kūriniuose, tapyboje, keramikoje. Pagal Wikipedia, lale turi tokius pačius arabiškus rašmenis , kaip ir Allah, todėl islame tulpės simbolis yra laikomas šventu.
Lale halisi / Tulpių kilimas, Stambulas, 2015
Išties balandis Stambule yra nuostabus, nes dar neperkaršta, tiesa kartais trumpai palynoja, visur žydi gėlės, viskas dar neišdeginta saulės kaitros, dar žalia ir gražu, todėl tikras malonumas tiesiog pasivaikščioti, praleisti kelias akimirkas vaikų žaidimų parke, o paskui dar įlysti į kokią siaurą gatvelę ir tiesiog apsižvalgyti. Stambulo senamiestis yra gausiai apgyventintas, namas prie namo, kartais pažvelgus į siaurą gatvę nežinai ar bus išėjimas, ar ne. 
Taigi vakar nusipirkus kelis reikalingus prieskonius mėgstamoje Prieskonių turgaus parduotuvėlėje, pasukome į siaurą gatvelę, kurioje gausu turkių. Jei kada klaidžiojoje aplinkinėse galvelėse, greičiausiai pastebėjote, kad kiekviena gatvė ne tik turi savo pavadinimą susijusį su kažkokia profesija, bet ir prekiauja tam tikromis prekėmis, pvz. vien tik medinėmis lentelėmis ar prekėmis iš medžio, ar puodais, ar kokiomis pakavimui skirtom prekėms, laidams, ir pan. Taigi priėjus Kurukahveci Mehmet Efendi kavos pardutouvę ( jos neįmanoma nepastebėti, nes ten visada yra didelė eilė žmonių perkančių ten pat malama kava), įsukome į Hasırcılar gatvelę, kurioje iš pat pradžių matysite kelis restoranus, džiovintų vaisių ar alyvuogių parduotuves, atrodys kaip eilinė turistinė gatvė, bet einant toliau prasidės visas kepęjų rojus. Viena prie kito išsirikiavusios parduotuvėlės, kurios prekiauja vakarėliams skirtomis prekėmis ( vienkartiniais puodeliais, lėkštėms, dekoracijomis), tarp jų yra ir bent jau 4 kepniams skirtos parduotuvės, kuriose rasite viską. Jas atskirsite nuo prie pat įėjimų sudėtų keksiukų indelių/popierinių įdėklų dėžutėmis. O kokių spalvų, raštų ir formų nemačiau! Akys raibsta ir visko norisi. Įėjus į vieną iš jų pamačiau viską, ko iki šiol buvau ieškojusi - įvairias kepimo formas, tartų formas su išimamais dugnais, keksiukų dekoravimo formeles, dekoravimo masę, papuošimams skirtų pabarstukų, šokolado lašelių, ir dar daug visko. Visko nepirkau, nes kur ten viską parnešiu, bet bent jau žinau, kur ieškoti ir nepykti, kad nieko 'mano kaime nėra'. Mano dukra išsirinko žydras formeles keksiukams, špalvotus šiaudelius vasaros kokteiliams, bei Minnie Mouse papuošimus, kurie tinka visur, na bent jau taip sako Emilė. Argi galiu ginčytis!
O šiandien kepėme citrininius keksiukus su citrininiu kremu. Recepto įdėja pasiimiau iš Beatos Kepinių knygos, kur puikuojasi tikrai nuostabūs citrininiai keksiukai su mėlynėmis ( juos dar pernai esu išbandžiusi), tačiau truputį suturkinau pagal vietinius ingridientus. Tai štai kaip mes juos kepėme.

Citrininiai keksiukai su citrininiu kremu 

(12 didokų keksiukų)

Reikia:


125g sviesto
150 g cukraus
2 kiaušiniai
100ml natūralaus jogurto
1 citrinos tarkuota žievelė ir sultys
1 valg.š. kepimo miltelių
180g miltų

citrininiam kremui (ang. curd)

3 sultingų citrinų sulčių (apie 100ml) ir tarkuotos žievelės
250g cukraus
3 kiaušiniai
100g sviesto

braškių paruošimui

Reikia:


Įjunkite orkaitę ir nustatykite 190C. Keksiukų formeles ištieskite popierinėmis formelėmis.

Kambario temperatūros sviestą išsukite su cukrumi iki vientisos purios masės, tada po vieną sudėkite kiaušinius ir išplakite iki vientisos masės. Supilkite jogurtą, citrinos tarkuotą žievelę, sultis ir išmaišykite. Pabaigoje įmaišykite miltus su kepimo milteliais. Išmaišykite. 
Sudėkite tešlą į paruoštas formeles, bet nedėkite iki pat viršaus. Palikite vietos pakilti. Kepkite orkaitėje apie 25 minutes. Išimkite iš orkaitės ir leiskite pilnai atvėsti.

Pasiruoškite citrinų kremą (beja, jį galite pasiruošti ir iš anksto). Puode sumaišykite citrinos sultis, tarkuotą citrinos žievelę, cukrų ir kiaušinius. Šiek tiek paplakite. Sudėkite sviestą ir puodą pastatykite ant nedidelės ugnies. Maišykite pastoviai ir kaitinkite. Iš pradžių kremas bus skystas, sviestas ištirps, bet po 10-15 minučių greitai ims ir sutirštės. Kaitinkite dar apie 5 minutes ir nuimkite nuo ugnies. Idealiausia būtų dar visą masę perkošti per sietelį, kad pašalintumėte visus galimus tirštimus (pvz. užsilikusias citrinos sėklas ar baltymo likučius). Sudėkite kremą į stiklainį ir atvėsinkite. Kremo gausis gana daug, jo viso nereikės, bet jį galima sunaudoti kaip padažą kitiems kepiniams, ledams ar blynams, varškei pagardinti. 

Šaukšteliu uždėkite šiek tiek citrinų kremo ant kiekvieno keksiuko. Papuoškite keksiukus uogomis. Braškės ar mėlynės čia tikrai puikiai tinka, nes subalansuoja saldumą ir rūgštumą. Skanaus!Yesterday we spend enjoying last days of tulip festival in Istanbul. My daughter and me went to Sultanahmet, then spend some lovely time in Gulhane park surrounded by beautiful colours of all those beautiful flowers. Finally we dropped by Spice Bazaar, bought some spices and decided to explore one narrow street that goes down from Kurukahveci Mehmet Efendi coffee shop. It was amazing to see so many shops with all possible baking supplies. So we just had to choose some cupcake liners, toppers, paper straws for summer drinks. 
Today  it was time to make cupcakes. Aren't they colourful?!
Gulhane parkas, Stambulas, 2015

Lemon cupcakes with lemon curd


(makes 12)

What you need:


125g butter
150 g sugar
2 eggs
100ml natural yogurt
1 lemon juice and zest
1 tbsp baking powder
180g flour

for lemon curd:

3 lemon juice (about 100ml) and zest
250g sugar
3 eggs
100g butter

some strawberries for decoration

What you have to do:

Preheat the oven up to 190C. Line muffin tray with cupcake liners.
In a bowl mix soft butter and sugar until fluffy. Then add eggs, one by one. Keep mixing. Add yogurt, lemon juice and zest. Mix until combined. Finally add flour and baking powder. Mix it all together.
Divide the batter among the cupcake liners but leave some space to raise. Bake for  25 minutes. Remove from the oven and cool completely.
Make lemon curd ( you can make it in advance). In a saucepan combine lemon juice, zest, sugar and eggs. Whisk them a bit, then add butter and put on a low heat. Keep mixing the mixture for 10 - 15 minutes, it will start to thicken, then cook for about 5 more minutes. Remove from the heat. Strain the curd and cool. You will end up with a generous amount of lemon curd, you will actually need a little less than half. So either half the recipe or make it all and use it on your ice-cream, bread, as a sauce for cheesecakes, cakes or whatever comes to your mind.
Add a teaspoon of lemon curd on each cupcake. Decorate them with a strawberry or blueberries. The fruit will balance the sweet and sour flavor. EnjoyComments

Popular Posts