Kuru patlican / Stuffed dried eggplant / Įdaryti džiovinti baklažanai
Stuffed vegetables are deffinately  my favorite dish in Turkey and I like making them not just for my guests but also for me. It is an excuse to roll a few extra sarmas ( stuffed grape leaves with rice) and enjoy them by myself. In summer time Turkish stuff fresh vegetables while in winter, dried ones take over. If you have ever been to Turkey and passes some spice shop or any organic shop selling cheese or rice, I believe you saw a lot of dried peppers, zucchinis and eggplants hanging on the wall just waiting to be stuffed and enjoyed the way they deserve. Speaking about stuffed eggplant, personally I prefer them when they are stuffed dried than fresh. The flavor is very different but absolutely great. This dish can be served warm as a main dish with some lemon juice and yogurt, or as an appetizer with a drizzle of olive oil and lemon juice. Enjoy!Stuffed dried eggplant

What you need:


( serves 4)


12 dried eggplants
150ml uncooked rice
1 medium onion
2 garlic cloves
1 tsp tomato paste
1/2 tsp red pepper paste
a handful of fresh parsley
2 tbsp dried black currants ( optional)
2 tbsp pine nuts
½ tsp ground cinnamon
½ tsp allspice
salt and black pepper
olive oil
½ tsp dried thyme
1 lemon

What you have to do:

Wash the eggplant carefully and place them in a pot. Cover with boiling water and cook for 10 minutes. Drain and cool.
In a bowl combine washed rice, finely chopped onion, garlic, parsley, currants, pine nuts, cinnamon, all spice, salt, black pepper, tomato and red pepper paste, 3 tbsp olive oil. Mix it well. 
Stuff the eggplants with the rice filling.
Take a pot that you are planning to cook eggplants, drizzle the bottom with some olive oil, add some slices of lemon and arrange the stuffed eggplants on the lemon slices. Cover with some water but it shouldn't completely cover the eggplant. Cover the pot with a lid and cook for 15 minutes. Check a few times the water because when it cooks away, add a bit more so the eggplants wouldn't stick to the pot and there would be enough to cook the rice.
Serve the eggplants with some lemon juice and parsley and some yogurt if you want. Serve warm or cool. Enjoy!


Kai manęs paklausia apie mano mėgstamiausius patiekalus Turkijoje, aš visada atsakau, kad tai tikrai be jokios abejonės įdarytos daržovės, ypač suktinukai su vynuogių lapais. Nors dažnai juos gamina laukiant svečių ar per šventes, mat plonyčius suktinukus užtrunka pagaminti, aš dažnai juos gaminu, nes tiesiog noriu palepinti save. Kartais gaminu įdarytas daržoves, tik tam, kad tuo pat metu ir vynuogių suktinukų prisukčiau su tuo pačiu įdaru. Vasarą paprastai įdaromos šviežios daržovės, t.y. cukinijos, paprikos, baklažanai, žiemos metu, visos tos daržovės yra parduodamos džiovintos. Jei esate buvę Turkijoje, esu tikra matėte prie prieskonių parduotuvių ar kaimiškom prekėm prekiaujančių parduotuvių kabaliuojančias sunertas daržoves, tai va būtent jos ir būna įdaromos žiemos metu. Džiovintas paprikas užtenka tik nuplikyti prieš įdarant, tačiau cukinijas ir baklažanus reikėtų šiek tiek pavirti, nes kitaip jie bus neįkandami, lyg koks gumos gabalas. Pavirus jie būna minkšti ir nežinant net sunku pasakyti, kad tai baklažanai, tikrai įdomus skonis.  Taigi jei kada pamatysite taip džiovinamas daržoves, nepraeikite pro šalį, o imkite ir nusipirkite, jos sveria nedaug, bet pagaminus galite daug smalsuolių pavaišinti. Bus tikrai įdomu! Skanaus!

Įdaryti džiovinti baklažanai

Reikia:


( 4 asmenims)

12 džiovintų baklažanų
150ml ryžių ( nevirtų)
1 svogūno
2 skiltelių česnako
1 arb.š. pomidorų pastos
1/2 arb.š. paprikų pastos
saujelės petražolių
2 valg.š. džiovintų serbentų ( nebūtina)
2 valg.š. kedrinių pinijų
½ arb.š. cinamono
½ arb.š. kvapniųjų pipirų
druskos ir juodųjų pipirų
alyvuogių aliejaus
½ arb. š. džiovinto čiobrelio
1 citrinos


Gaminam


Baklažanus nuplaukite, sudėkite į puodą ir užpilkite verdančiu vandeniu. Virkite apie 10 minučių. Tada nupilkite vandenį ir leiskite šiek tiek atvėsti.
Ryžius nuplaukite ir sudėkite į dubenį. Susmulkinkite svogūną, česnaką, petražoles. Viską sudėkite į vieną dubenį, pagardinkite druska, pipirais, cinamonu, kvapniaisiais pipirais, čiobreliu, sudėkite kedrines pinijas, serbentus, pomidorų ir paprikų pastas, 2-3 valg.š. aliejaus. Viską gerai išmaišykite.
Imkite baklažanus ir įdarykite juos ryžių įdaru. 
Puodą kuriame planuojate virti apšlakstykite aliejumi, dugną išklokite keliom citrinos riekelėm, tada ant viršaus sudėkite baklažanus įdaru į viršų. Užpilkite vandeniu, kad tik siektų baklažanų viršų, bet jų neužsemtų. Dėkite ant ugnies ir virkite apie 15 minučių. Kas kart patikrinkite ar neišvirė vanduo, jei reikia, dar šiek tiek įpilkite. Kai ryžių įdaras bus išviręs, baklažanai bus paruošti. 
Juos galite pateikti tiek šiltus, tiek šaltus apšlaksčius citrinų sultimis, apibarsčius šviežiomis petražolėmis. Jei norite dar šalia pateikite natūralaus jogurto! Skanaus!
Comments

 1. Kaip įdomu - niekad neteko matyt, juolab girdėt, apie džiovintus baklažanus. Skamba tikrai skaniai - aš irgi mėgstu įdarytas daržoves, o ypač baklažanus su varškės įdaru :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Važiuok apsižvalgyti į Turkiją, tai ne tik pamatysi, bet ir paragausi! :D

   Delete
 2. Jau dabar gailiuosi, kad mūsuose tik grybai džiovinami :) Labai skaniai atrodo.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Išties neturime daržovių džiovinimo tradicijų, bet turima raugintus kopūstus, kurių labai pasiilgstu gyvendama Turkijoje. :)

   Delete
 3. Teko Turkijoje ragauti. Ir ne kavinėse, o moterų pagaminta lopšelyje-darželyje. Mes su projektu lankėmės pietryčių Turkijoje (Urfoje). Teko pabuvoti ir pas juos namuose bei ragauti jų patiekalų. Super. Labai skanu, labai gražu ir įdomu. Ir matėme pirkti džiovintus baklažanus, bei jau paruoštus vynuogių lapus. Tereikia susukti ir skanauti. Bet tada kažkaip nepagalvojome parsivežti. Gaila.
  Dar labai įdomu, jie į vidų deda ne ryžius(kokie pas mus yra, o kažkokios kruopos. Jos panašios į ryžius, tik smulkesnės). Gal Jūs žinote, kaip vadinasi. Ačiū

  ReplyDelete
 4. Man teko ragauti ir ne kavinėse, o pietryčių Turkijoje (Urfoje) darželyje. Su juo dalyvaujame viename projekte. Tik gaila, kad nesugalvojome juos parsivežti (turguje matėme džiovintus baklažanus ir jau paruoštus vynuogių lapus). Labai skanu. Norėjau paklausti. Jie į vidų dėjo manau ne ryžius, o kažkokias kruopas, panašias į ryžius, tik smulkesnės. Gal žinote pavadinimą. Ačiū

  ReplyDelete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts