Poppy seed cake / Mielinis Aguonų pyragas

Poppy seed cakes are usually made for Christmas in Lithuania. Poppy seeds have always brought me some festive feelings, either they are lightly sprinkled on baked apples, or mixed in Christmas Eve cookies Kučiukai that are served with so called poppy seed milk. Eating poppy seeds brings a smile on my face each time I eat them. Just imagine the smile with poppy seeds in between your teeth. It used to be hilarious when we were kids. Even yesterday when I made this cake with a friend from Ukraine, the first thing we did after taking a bite was showed our huge smile. Indeed, poppy seeds can brighten Christmas spirit and make your days marrier! Yes, Christmas is just round the corner!

Poppy seed cake


( serves  9-10)

What you need:


100 ml lukewarm milk
150g melted butter
3 eggs
7 g instant yeast
400g flour
5 tbsp sugar
1 tsp salt
10g vanilla sugar

filling:

160g poppy seeds
60g almonds, chopped
100g melted butter
 4 tbsp honey

1 egg for brushing
some powdered sugar

What you have to do:


Mix milk with butter and eggs. Add instant yeast, sugar, vanilla sugar and flour. Mix the dough well and knead for a few minutes until smooth. Transfer the dough into a bowl and cover with clingfilm. Put it in a warm place and let it raise for 1 hour. It should double in size. 
In a bowl mix, poppy seeds, finely chopped almonds, honey and melted butter. 
Roll out the dough into a rectangle. Spread the filling and roll it into a log, then combine the ends to make a round circle. Transfer it on a baking seet lined with some parchment paper. Leave it to raise for 15 minutes. 
Preheat the oven up to 180C.
Brush the cake with some beaten egg. Bake in the oven for 30-35 minutes until the cake is golden brown.
When it is baked, remove from the oven and cool a bit. Then sprinkle with some powdered sugar. Serve and enjoy!

N.B. It is best on the same day. If you want to keep it for a few days, then put it in a plastic bag and then heat for a few minutes right before serving. 


Iš ties jaučiasi, kad artėja Kalėdos, ne tik dėl to, kad internetas tiesiog šaukia apie tai vos užgesus pirmosiom Vėlynių žvakėm, bet todėl, kad pagaliau man atėjo noras pradėti puošti namus ir planuoti Kūčių vakarienę bei Kalėdines šventes. Savaitgalį jau ir eglę puošime, tuo tarpu šiandien praeinant Starbucks pamačiau Kalėninės kavos mišinį. Na ir pasidaviau... negana to, kad rankinėje atsirado tos kavos pakelis, bet dar ir kavos puodelis, kuris taip taikliai (kaip Starbucks moka!) pagardintas cinamonu, kardamonu ir gvardikėliais. Beto, atėjo noras išbandyti aguonų pyrago receptą. Mano mama tokius pyragus dažnai per šventes kepdavo, tačiau aš Kalėdoms pirmą kartą planuoju jį kept. Gal kad tų aguonų anksčiau nebuvo taip lengva rasti Turkijoje, ar dėl kitų milijono priežasčių. Taigi vakar su drauge iš Ukrainos ėmėm ir išsikepėm tą  pyragą, o paskui jau kvatojom iš savo aguoninių šypsenų... Išties, aguonos garantuoja gerą nuotaiką. Taigi Kalėdos tikrai jau ateina!

Mielinis Aguonų Pyragas


( 9-10 porcijos)

Reikia:


100ml šilto pieno
150g tirpinto sviesto
3 kiaušiniai
7 g sausų mielių
400g miltų
5 valg.š. cukraus
1 arb.š. druskos
10 g vanilinio cukraus

įdarui:

160 g aguonų
60g smulkintų migdolų
4 valg.š. medaus
100g tirpinto sviesto

1 kiaušinio aptepimui
šiek tiek cukraus pudros 

Gaminam:


Šiltą pieną, tirpintą sviestą ir kiaušinius sumaišykite dubenyje, tada suberkite mieles, cukrų, vanilinį cukrų, druską, miltus ir gerai išmaišykite. Perkelkite ant lygaus paviršiaus ir kelias minutes paminkykite, kol gausis vientisa tešla. Dėkite tešlą į dubenį, uždenkite maistine plėvele ir leiskite pakilti 1 valandą. Tešla turi padvigubėti.

Dubenyje sumaišykite aguonas, peiliu smulkintus migdolus, tirpintą sviestą ir medų.

Tešlą iškočiokite į didelį stačiakampį.Storį darykite tokį, koks jums labiau patinka, jei norite plonesnių sluoksnių, kočiokite ploniau. Ištepkite tešlą aguonų įdaru ir susukite į ritinėlį. Tada tą ritinį susukite, kad galai susiliestų ir gautumėte žiedo formos pyragą. Perkelkite ant kepimo skardos, ištiestos kepimo popieriumi. Leiskite dar kartą pakilti šiltoje vietoje apie 15 min.

Įkaitinkite orkaitę iki 180C.

Pyragą ištepkite plaktu kiaušiniu. Kepkite orkaitėje apie 30-35 minutes. 

Išėmę iš orkaitės leiskite šiek tiek atvėsti ir apibarstykite cukraus pudra. 

Beja, pyragas žinoma skaniausiais yra tą pačia dieną. Jei planuojate jį ilgiau valgyti, tai laikykite sandariame inde arba plastikiniame maišelyje ir prieš pateikiant truputį pašildykite orkaitėje ar mikrobangėje. Tik nedaug, nes kitaip išdžius. Skanaus!
Comments

 1. Man tokie aguoniniai pyragai per Kalėdas vieni mėgstamiausių... Taviškis labai gražus gavosi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dėkui! Aš kaip sakiau, labai seniai esu tokį pyragą kepus ir valgius, visada pasiduodavau cinamoninių bandelių pagundai, o per Kalėdas ar naujuosius visada medaus tortą kepdavau, net nežinau kodėl. :)

   Delete
 2. Kaip mėgstu aguoninius pyragus, net sunku apsakyti!! Tik dėl kažkokios priežasties jo taip ir neišsikepu. Gal kitą savaitę tai padarysiu :)
  O kol kas norėčiau pasivaišinti Tavuoju :)))

  ReplyDelete
 3. Ar aguonu nereikia malti?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aš nemaliau, tačiau jei norite, tai galite ir susimalti. :)

   Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts