Herb and olive relish for beef / Žolelių ir alyvuogių pagardas jautienai

It is always a dilema in my home when it comes to beef. Is it medium or well done? My Turkish side always goes for well done and it doesn't matter if it's beef, chicken or fish. It must be totally brown and unfortunately it leads to dry meat. That is why I don't make beef steaks very often. And when I make, I go for something in between. No red blood but still soft and juicy.
I usually choose 2,5 or 3 cm steak which I season just with salt and black pepper and a pinch of chilli pepper powder. I preheat the pan very well with a few drops of olive oil. When I add the meat, I reduce the heat to medium and keep frying and flipping the meat on the other side every minute. I guess I watched this in some tv programme and decided to do it myself. Turning the meat quite often helps its juice to distribute evenly and the meat turns out to be soft. I usually fry it for about 7 minutes and then let it rest on a chopping board for 10 minutes. Then slice in thin slices. Now the meat is ready for any relish you want or any salad. It's just great!
But this post is about the relish that goes just perfectly with beef,  is very fresh and it just right for herb season. Enjoy!

Herb and olive relish for beef


( serves 3-4)

What we need:

15 green olives with stones
a large handful of parsley
4 spring onions
3 branches of fresh mint
1 lemon juice
2 tbsp olive oil
salt
a pinch of black pepper
a pinch of hot red pepper powder

What we have to do:


Pit the olives and finely chop them. Chop the parsley  mint and spring onions. Combine them in a bowl. Sprinkle with salt, black pepper, red pepper powder, lemon juice and olive oil. Mix well. 
You can also chop everything in a food processor if you want a finer relish.
Serve it with fried or grilled beef and salad. Enjoy!

Mano šeimoje jautienos kepsniai nėra dažnai kepami, nes man paprasčiausiai gaila mėsos. Mano vyras, kaip ir visa jo giminė, mėgsta mėsą visiškai iškeptą, vos ne sudegintą, kad jau dievaži nebūtų jokio rausvo gabalėlio ( o vištiena tai išvis turi būti vos ne sudeginta), o man patinka tokia minkšta, neperkepta, tik aišku kraujo nenoriu matyti, bet sultys dar neturi būti ištekėjusios ar visai iškeptos. Taigi jei jau kepu, tai tik nedaug ir kai nedaug valgytojų, nes manau, kad brangus jaustienos kepsnys turi būti tinkamai iškeptas, o ne sudegintas, kad reikėtų lyg gumą kramtyti. Ir taip kad dar galėtų ir mano vyras valgyti. Jautiena paprasčiausiai pagardinta druska, juodaisiais ir čili pipirais bei pusės citrinos sulčių. Taip viską įtriniau ir palikau kažkuriam laikui. Kai jau sugalvojau kepti, tai keptuvę labai stipriai įkaitinau ir tik apšlaksčiau keliais lašais aliejaus. Jautienos kepsnys buvo apie 2,5cm storio, nors ir liesas, tačiau šonuose buvo likę riebaliukų, tai juos ir palikau. Įdėjus kepsnį į keptuvę ugnį sumažinau iki vidutinio karštumo. O kepiau neilgai, gal tik apie 7 minutes. Kas minutę apverčiau vis ant kito šono. Kažkokioje laidoje mačiau taip darant, ir sakė, kad taip mėsos sultys tolygiai pasiskirsto, tai ir nuo to laiko aš taip darau. Kai iškepa, leidžiu ant pjaustymo lentos pailsėti apie 10 minučių ir tada supjaustau kiek pavyksta plonesnėm riekelėm. Štai tada ir visokie pagardai tinka ar salotos. Tiesiog viską apdedi aplink jautieną ir viskas. Aišku nepamirštu ir išbėgusių sulčių ant viršaus supilti. Tiesiog kai jau viskas susimaišo, tada gaunasi puikus patiekalas visame gardume. 
 Šiame įraše vistik svarbiausia lieka ne pats mėsos paruošimas, bet va tas žalias priedas, kuris greičiausiai visą gardumą ir suteikia. O ir jokio mokslo nereikia, jam pasigamint, tik vienas du ir pagaminta. Skanaus!

Žolelių ir alyvuogių pagardas jautienai


( 3-4 asmenims)

Reikia:


15 žalių alyvuogių su kauliukais
didelės saujos petražolių
4 pluoštelių svogūno laiškų
3 šakelių mėtų
1 citrinos sulčių
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
druskos
žiupsnelio juodųjų pipirų
žiupsnelio aštrios paprikos miltelių

Gaminam:


Išimkite kauliukus iš alyvuogių ir smulkiai supjaustykite. Petražoles, mėtas ir svogūnų laiškus smulkiai supjaustykite. Viską sumaišykite dubenyje ir pagardinkite citrinos sultimis, pipirais, druska, aštria paprika. Dar kartą išmaišykite. 
Galite viską susmulkinti ir smulkintuvu, jei norite smulkesnio pagardo. 
Pateikti šalia kepsnio arba tiesiog paskirstyti ant kepsnio ar įvairių salotų. Skanaus!Comments

  1. Bet kaip gražu :) nesu namie taip ruošus jautienos - na baisu man tos raudonos sultys nors tu ką, tad dažniausiai renkuos 3-4 valandų troškinius...

    ReplyDelete
    Replies
    1. Oi jei pas mane būtų raudonos sultys, tai niekas nevalgytu. O jei va sudeginciau, tai visada atsirastu valganciu. Baisiai visi bijo zalios mesos. Aš taip renkuosi tarpini varianta tarp medium ir well done. Kad siek tiek mesos butu rausvos, bet sultys jau skaidrios.

      Delete

Post a Comment

Thank you for taking your time and leaving a comment!

Popular Posts