Spinach and leek on toast / Skrudinta duona su špinatais ir poraisTurkiški pusryčiai tikrai yra neatskiriama Turkijos virtuvės dalis, tačiau, kad ir kokie gardūs jie būtų, aš jų kasdien negaminu, tai palieku susibūrimams su šeima ar draugais kokį savaitgalio rytą. Sau paprastai gaminuosi kažką daug paprastesnio. Mano didžiausia silpnybė išties yra sumuštiniai. Taip reikėtų valgyti košes, ar dabar vis populiarėjančius sveikuoliškus smoothies ar pudingus su chia sėklomis ir pan, bet senas geras sumuštinis man vistiek skaniau, kitaip sakant "comfort food", gal kas dieną ir negerai, bet kartais visai tinka. 

Skrudinta duona su špinatais ir porais

4 asmenims

Reikia:

2 vidutinio dydžio porų
300g šviežių špinatų
2-3 valg.š. alyvuogių aliejaus
druska ir juodieji pipirai pagal skonį
žiubsnelis džiovinto čiobrelio
žiubsnelis aitriosios paprikos

8 skrudintos duonos riekelės

Gaminam:


Porus ir špinatus kruopščiai nuplaukite, supjaustykite. Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir sudėkite porus. Pagardinkite druska ir juodaisiais pipirais, išmaišykite ir kepkite apie 4-5 minutes, kol porai suminkštės. Tada sudėkite špinatus, uždenkite keptuvę dangčiu ir palikite 1 minutei, per tą laiką špinatai sukris, tai teliks atidengus keptuvę pamaišyti ir nuimti nuo ugnies. Pabaigoje pagardinkite džiovintu čiobreliu.  Šiek tiek atvėsinkite. 
Orkaitėje ar skrudintuve paskrudinkite duonos riekeles ir apidėkite jas kepintais špinatais ir porais. Apibarstykite aitriąja paprika ( nors ir nebūtina). Galite apiberti mėgstamu sūriu, pvz. fetos sūrius arba mozzarela. Skanaus!Turkish breakfast is known all over the world and indeed it is really special and delicious. However, we don't have it every day. I prefer having a simple old sandwich that can be made with almost anything. Yesterday I made some sauteed spinach with leek as a side to our dinner, so today all I have to do is toast some bread and top it with leftovers. My comfort food at its best!

Spinach and leek on toast

serves 4

What you need:

2 leeks
300g fresh spinach
2-3 tbsp olive oil
salt and black pepper to taste
a pinch of dried thyme
a pinch of red pepper flakes

8 slices of bread

What you have to do:

Wash your leek and spinach. Slice leek into small slices, chop spinach.
Preheat olive oil in a pan. Add leek, season with salt and black pepper, and braise them for 4-5 minutes until soften. Then add spinach. Cover the pan with a lid and cook for 1 more minute. Then mix vegetables again, add some thyme and remove from the heat. Leave it to cool a bit.
Toast your bread.
Arrange the bread on a serving platter, top with spinach and leek, sprinkle with some red pepper flakes. Add some cheese if you want. Enjoy!


Comments

Popular Posts